KAYSERİ, (DHA) – KOCASİNAN Belediyesi, Ekim ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar yönetiminde gerçekleştirilen meclis toplantısında 27 gündem maddesi görüşülerek, oy birliğiyle karara bağlandı.

Kocasinan Belediyesi Meclis Salon’unda gerçekleştirilen meclis toplantısında, ilk olarak Kocasinan Belediyesinin 2018 mali yılına ait performans programı görüşülerek, oy birliğiyle Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi. Toplantıda daha sonra Erciyes Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri alanlarında bilim ve toplum projeleri çerçevesinde halka yönelik eğitim ve bilgilendirme çalışmaları düzenlenmesinde Uzaybimer ile belediye arasında protokol yapılması kararı görüşüldü. Konuyla ilgili kısa bir değerlendirme yapan Başkan Çolakbayrakdar, Erkilet Mahallesi’ndeki General Emir İlköğretim Okulu’nun restorasyonunu tamamladıklarını belirterek, “Erciyes Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri ile birlikte tarihi okulumuzu gençlik merkezi haline getirmek için çalışmalar yürüttük. İnşallah çalışmalar neticelendiğinde şehrimize hizmet verecek güzel bir merkez kazandırmış olacağız. Şimdiden Kocasinan’a Kayseri’ye hayırlı uğurlu olsun ”ifadelerini kullandı.

toplantıda Oymaağaç, Mithatpaşa, Oruçreis, Kötügöller, Sümer, Ahievran, Erkilet, Uğurevler, Yenidoğan ve Karakimse Mahallerinde çeşitli imar plan maddeleri görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Daha sonra belediyeye ait Sümer ve Kavakyazısı Mahalleleri’ndeki parselin okul yapılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne tahsis edilmesi kararı oy birliğiyle kabul edildi.